RENAULT TONDAR 90 | رنو تندر ۹۰ (اتوماتیک)

اتوموبیل تندر۹۰ خودروی  نه چندان جدید ایران خودرو و پارس خودرو می باشد که چند وقتی می باشد که  به گیربکس اتوماتیک هم مجهز گشته  است.

هرچند به نظر می آید  که فقط   سازنده نمونه اتوماتیک آن فعلا ایران خودرو است .

یک موقعی  قرار بود تندر ۹۰ به عنوان جای گزین  پیکان، با قیمتی بسیار خوب  تولید گردد ولی الان  این خودرو  بازار مشترک رنو و داچیا، قیمتی بسیار بیشتر  نسبت به زمان تولید پیکان دارد

بیشتر مشتریان  آن را مردم  متوسط و گاها  متوسط به بالا تشکیل می دهند.

به دنبال  عرضه نسخه  مجهز به گیربکس اتوماتیک این مشکل دوباره  زیادتر  شده است،زیرا نمونه اتوماتیک قیمت  تندر را بالا برده  است و قریب  به ۷-۸ میلیون تومان در قیاس  با نمونه معمولی که تنها فرقشان  همین گیربکس اتوماتیک می باشد ،اختلاف قیمتی دارد و با رقم باور نکردنی  ۴۷ میلیون تومان به مردم انداخته می شود !

به هر صورت  حتی در این رنج قیمت  هم تندر اتوماتیک رقیب هایی  را در مقابل  خود نمی بیند و از این رو جای تعجب نمی باشد  که عبارت “قیمت گذاری رقابتی” برای چنین خودرویی ،به یک حرف خنده دار تبدیل شده است .

طراحی:

خودروی تندر۹۰ هیچ وقت  محصولی با جذابیت های زیاد نبوده است ، ولی می توان بیان داشت  که ظاهر خشک و نه چندان زیبای  تندر تا قسمتی  برای ایرانیان عادی شده  و از شدت ایرادات  وارد بر آن کم شده است،

قابل توجه است  که بدانید  حتی فیس لیفت انجام گشته  بر روی این اتوموبیل هم  با استقبال زیادی  رو به رو  نشد که البته دلیل  این استقبال نشدن برای ما هم چندان هم مشخص  نیست.

در مبحث کیفیت شناسی،جلو پنجره و رنگ آمیزی سپرهای عقب و جلو تندر اتوماتیک به شدت  بد و ضعیف جلوه می کند.

رنگ آمیزی این بخش ها به شدت عجیب و غیر حرفه ای می باشد و باید بیان داشت  که نسبت به نسخه های معمولی تولیدی چندسال گذشته  کیفیت ضعیف تری  را تجربه می کند.

البته بقیه قسمتهای تولید  شده از پلاستیک در بیرون اتومبیل کیفیت قابل قبولی دارند.با این اوصاف  کیفیت رنگ و رنگ آمیزی کلی خودرو مورد آزمایش به هیچ عنوان نمی تواند قابل قبول باشد.

این در حالی  می باشد که معمولا کیفیت و رنگ آمیزی تندر های پارس خودرو را چند درجه بالاتر از نسخه ایران خودرویی آن می بینیم و این مشکل تازه ای برای تندر های ایران خودرو نمی باشد .

به شکل کلی کمتر تفاوت ظاهری بین نمونه های عادی و مجهز به گیربکس اتوماتیک وجود ندارد و ظاهر خودرو با بقیه تندر های فول (E2) یکی است

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید