RENAULT DAUPHINE | رنو دوفین

رنو دوفین یک اتوموبیل چهار درب می باشد این اتوموبیل سدان با موتور عقب تولید شده است .

اتوموبیل رنو دوفین که آن را به انگلیسی RENAULT DAUPHINE مینویسند اتوموبیلی می باشد که در کشور های اسرائیل و برزیل و ایتالیا و استرالیا و هایدلبرگ وآرژانتین و اسپانیا و والادولید و مکزیک و فرانسه در بین سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۷ به تولید رسیده است .

این خودروها جزو طراحی های اتوموبیل  های موتور عقب _محور عقب بوده است .

اگر این خودرو را از بعد ابعادی بررسی نماییم به صورت زیر می باشد :

طول آن در حالت طبیعی ۳٬۹۳۷ میلیمتر (۱۵۵٫۰ اینچ)، عرض آن در حالت طبیعی ۱٬۵۲۴ میلیمتر (۶۰٫۰ اینچ) و ارتفاع آن در حالت طبیعی ۱٬۴۴۱ میلیمتر (۵۶٫۷ اینچ) و وزن آن در حالت طبیعی ۶۵۰ کیلوگرم (۱٬۴۳۳ پوند) است.

موتور آن ۸۴۵ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۴ دنده به دو صورت خودکار و دستی است.

تاریخچه رنو :

 

رنو، (به فرانسوی: Renault) شرکت خودروسازی فرانسوی است، که در زمینه طراحی، ساخت و توزیع کلاس‌های مختلف خودرو، وسایل نقلیه تجاری، کامیون، تریلر، تراکتور، اتوریل، اتوبوس و خودروهای برقی فعالیت می‌نماید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بولوین-بیانکور، فرانسه قرار دارد.

شرکت رنو در سال ۲۰۱۱ پس از گروه فولکس‌واگن و پژو سیتروئن به‌عنوان سومین خودروساز اروپا شناخته‌شد.این شرکت هم‌اکنون در رتبه نهم از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان قرار دارد.

شرکت رنو مالک اکثریت سهام شرکت رومانیایی داچیا، شرکت ترکیه‌ای اویاک-رنو، شرکت کره‌ای رنو سامسونگ موتورزو شرکت ایرانی رنو پارس می‌باشد. این شرکت هم‌چنین ۴۳٫۴٪ درصد از سهام شرکت ژاپنی نیسانو ۲۵٪ درصد از شرکت روسی آوتوواز را نیز در اختیار دارد. در حال حاضر کارلوس غصن در جایگاه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره رنو، عملأ سکان رهبری این شرکت فرانسوی را در دست دارد. وی همین مناصب را نیز در شرکت ژاپنی نیسان برعهده دارد.

این دو کمپانی پس از مشارکت در راه‌اندازی گروه رنو-نیسان آلیانس، هم‌اکنون در قالب این گروه، به‌عنوان چهارمین خودروساز بزرگ جهان، شناخته می‌شوند. دولت فرانسه با در اختیار داشتن ۱۵٪ درصد از سهام رنو، بزرگترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود.

شرکت رنو فعالیت گسترده‌ای نیز در مسابقات اتومبیل‌رانی و موتوراسپرت داشته و تیم فرمول یک رنو در طول سال‌های گذشته، یکی از موفق‌ترین تیم‌های فرمول یک بوده‌است.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید