نسل تازه ای از رنو تویینگو جی تی

بنا بر گزارش اخبار خودرو :

کمپانی رنو با تولید و عرضه نمودن اتوموبیل جدید خود به نام تویینگو جی تی شوک بزرگی به بازار اتوموبیل وارد نمود آن هم با وجود آنکه هنوز خیلی از تولید اتوموبیل کلیو آر اس نگذشته بود!

این اتوموبیل جدید تنها تفاوتش در ظاهر خودرو یا در رینگ های اسپرتی که دارد خلاصه نمی گردد بلکه کمپانی رنو در این خودروی جدیدش تغییراتی را در شاسی خودرو و همچنین در موتورش ایجاد نموده است تا یک رانندگی خوب باایم خودروی شهری را تجربه نمایید .

 

با نصب یک توربوشارژر سه گانه روی موتور ۸۹۸ سی سی تویینگو و اصلاح سیستم ورودی هوا، رنو موفق گردیده این کوچولوی چابک را به قدرت ۱۰۹ اسب بخار و گشتاور ۱۲۵ پوند فیت برساند. این یعنی افزایش ۲۰ اسب بخاری قدرت و ۲۵ پوند فیت در گشتاور نسبت به مدل استاندارد که موجب بهبود چشمگیری در عملکرد آن در این کلاس شده است.

در گیربکس نیز تغییراتی ایجاد شده تا به سرحال تر شدن تویینگو کمک کند. هنوز هیچ آمار رسمی در خصوص عملکرد این مدل بر روی جاده منتشر نشده اما از آنجا که در حال حاضر سریع ترین تویینگوها شتاب صفر تا صدی برابر ۱۰٫۸ ثانیه دارد؛ پس نسخه GT برای شکستن این رکورد نباید کار سختی پیش رو داشته باشد.

 

با تغییر در سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، عملکرد تعلیق و فرمان نیز اصلاح شده است و آنطور که رنو اعلام کرده هندلینگ تویینگو GT نسبت به قبل به مراتب دقیق تر و واکنش پذیر تر شده است. ما قضاوت درباره آن را به بعد از رانندگی موکول میکنیم اما به نظر می آید یک بدنه پهن تر به ویژه در قسمت قوس چرخ ها میتوانست در بهبود پایداری و نمای ظاهری آن تاثیر داشته باشد.

رنگ نارنجی به عنوان یک آپشن در این خودرو برای اولین بار ارائه شده و در عین میتوان GT را با رنگ های خاکستری یا مشکی نیز سفارش داد. داخل خودرو نیز شاهد تغییراتی بوده است. تودوزی نارنجی هماهنگ با رنگ بدنه، پدال ها و دسته دنده آلومینیومی و پیچ های کنترل تهویه مطبوع آلیاژی از آن جمله است.

طبق اعلام رنو تویینگو GT در انتهای سال جاری روانه بازار خواهد شد. هنوز به طور رسمی درباره قیمت این خودرو اظهار نظری نشده اما با توجه به امکانات و تغییرات صورت گرفته بر روی آن به احتمال زیاد قیمتی در حدود ۱۱۸۰۰ پوند خواهد داشت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید