مقدمه ای بر معرفی خودروی مگان ۲۰۱۷

کمپانی «رنو» برای تولید نمودن هر نسل خودروی «رنو مگان» یک طراحی جدید در کنار استانداردهای جدید در کیفیت سواری خودرو و امنیت آن به کار می گیرد .

در واقع اتومبیل «رنومگان» را یک اتومبیل با هدف برای شرکت «رنو» به حساب می آورند .

شرکت «رنو» همیشه خودروهای خوبی را به مشتریان عرضه نموده است و این بار هم نیز با قدرت بیشتری به میدان قدم گذاشته است تا همه رقیب هایش را در کشورمان به کنار بزند .

در حقیقت نسل ۲ام خودروی «رنو مگان» یک نسخه ای از این خودرو می باشد که برای ما ایرانی ها آشنا می باشد .

خودرو هایی همچون رنو «تلیسمان» ، «کولیوس» سبک جدیدی از زبان طراحی «رنو» را به ایران آورده اند.

این بار رنو آخرین نسل مگان را با تغییرات کلی به ایران آورده و قصد دارد موفقیت اش را دوباره تکرار کند. ما در این مقاله به معرفی و بررسی این سدان نامی رنو پرداخته ایم .

پیشرانه و مشخصات فنی رنو مگان ۲۰۱۷ :

همانند کارخانه‌های آمریکایی، وسایل نقلیه رنو هم لیستی از موتورهای مختلف را دارند که در مورد مگان سدان هم ۵ موتور متفاوت برای مشتریان در نظر گرفته شده است. اولین نوع موتور بنزینی ۱.۶ لیتری با توان ۱۱۵ اسب بخار، گشتاور ۱۵۶ نیوتن‌ متر و جعبه دنده دستی ۵ سرعته یا ۱.۲ لیتری توربوشارژ با توان ۱۳۰ اسب بخار، گشتاور ۲۰۵ نیوتن متر با جعبه دنده دو کلاجه ۷ سرعته یا ۶ دنده دستی تولید می‌شوند. مصرف سوخت برای موتور ۱.۶ و ۱.۲ لیتری به ترتیب برابر با ۶.۳ و ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی و خروجی دی‌اکسید کربن ۱۴۲ و ۱۲۲ گرم در هر کیلومتر است.

موتورهای دیزلی ۳.۷ لیتری با سه توان ۹۰ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ نیوتن‌ متر، ۱۱۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر و ۱۳۰ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر با گیربکس دستی ۶ دنده موجودند که برای موتور دیزلی با توان ۱۱۰ اسب بخار می‌توان گیربکس ۶ دنده دو کلاجه را هم سفارش داد. مصرف سوخت برای موتورهای دیزلی به طور میانگین ۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و خروجی دی‌اکسید کربن ۱۰۳ گرم در هر کیلومتر هست.

ایمنی رنو مگان ۲۰۱۷ :

رنو در بخش امنیت مگان از هیچ چیز کم نگذاشته و خودرو را همچون زره ای برای سرنشینان قرار داده است ، گواه آن کسب ۵ ستاره مقتدرانه از سازمان مطرح EURONCAP می باشد.

از جمله ویژگی های امنیتی رنو مگان جدید می توان موارد زیر را نام برد :

سیستم ضد قفل ترمز ها ABS ، سیستم نیروی ترمز الکترونیکی EBD ، سیستم ترمز کمکی سطوح شیب دار HSA ، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) ، سیستم تعدیل و ضد لرزش ASR ، ترمز پارک الکترونیکی ، کیسه هوای دو مرحله ای تطبیقی راننده و سرنشین جلو ، کیسه هوای پرده و جانبی در جلو و عقب ، کیسه قفسه سینه برای راننده و سرنشین جلو ، سیستم ایزوفیکس ، سیستم مانیتورینگ فشار باد تایر ها (TMPS).

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید