قیمت رنو ۵ | RENAULT 5

در حال حاضر باید خودروی «رنو ۵» را ارزان ترین اتومبیل موجود در بازار خودروی کشورمان به شمار آوریم که افراد با درآمد پایین هم قادر به خریداری کردن آن هستند .

هرچند که الان برای این خودرو قیمتی ثابت در بازار وجود ندارد ولی باز هم می توان قیمتی در حدود ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان الی ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان برای این خودرو در بازار اتومبیل کشورمان در نظر گرفت .

به طور کلی پیدا کردن نسخه باقی مانده و سالم خودروی «رنو ۵» کار دشواری است ولی اگر بتوان آن را پیدا کرد همان طور که گفته شد قیمتی در حدود قیمتی ۴ الی ۷میلیون تومان خواهد داشت .

شاید بتوان به سختی خودرویی ارزان قیمت تر از خودروی «رنو ۵» پیدا کرد ولی اگر هم پیدا شود مالکان آن ها با مشکلاتی مانند کم بودن قطعات یدکی روبه رو خواهند بود ولی «رنو ۵» این گونه مشکلات را ندارد .

نکته نهایی آنکه شاید در مقطع زمانی فعلی، «رنو ۵» خودرو کلاسیک چندان با ارزشی به نظر نرسد، اما تجربه ثابت کرده که با گذشت چند سال و کم شدن شدید تعداد چنین خودرویی در سطح خیابان ها، شاهد افزایش ارزش و قیمت آن خواهیم بود.

اتفاقای که این روزها حتی شامل حال خودروهای ارزان قیمت و ساده ای چون ژیان یا فولکس نیز شده است.

بنابراین اگر علاقمند به مالکیت خودرویی کلاسیک و نوستالژیک هستید و نمی خواهید خودرویی پر دردسر داشته باشید، می توانید از رانندگی با این فرانسوی خاطره ساز در شهر لذت ببرید.

متاسفانه این روزها پیدا کردن نمونه های ناب و خاص گوردینی، آلپاین و توربو غیر ممکن است، مدل های رپلیکای آنها نیز به سختی و با قیمت های عجیب یافت می شود. نسل دوم که به تعداد محدود وارد کشور شد نیز بسیار نادر است و با قیمت های غیر حرفه ای و غیر معمول به فروش می رسد.

مانند هر خودروی کلاسیک دیگر، در هنگام خرید این خودرو باید به پوسیدگی بدنه توجه داشته باشید. زیرا در خودروهای قدیمی و کارکرده بدنه ی بدون پوسیدگی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مورد بعدی در خرید رنو ۵ که باید دقت کنید، مشکلات برقی این خودروست، آن هم به این دلیل که این خودرو حتی در نمونه های فرانسوی در سیستم برق رسانی مشکلات بسیاری دارد.

در مورد قطعات یدکی موتور و سیستم فنربندی مشکلات آنچنانی نخواهید داشت، زیرا هنوز قطعات یدکی این خودرو را می توانید از برخی فروشگاه ها و حتی وب سایت ها خریداری کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید