اطلاعاتی از رنو مگان ۲۰۱۷

در حال حاضر جدید ترین محصول کمپانی« رنو » خودروی سدان «رنو مگان »جدید می باشد . کمپانی «رنو »هدفش از تولید این خودرو رقابت نمودن با خودروهای دوست داشتنی کامپکت می باشد .

در برخی از کشورها این خودروی «رنو مگان» جدید را با نام گرند کوپه معرفی می کنند .

بنا بر گزارش ارائه شده توسط عصر ایران :

این اتومبیل جدید دارای ابعاد مناسبی می باشد که این موضوع یک ویژگی و مزیت برای این خودرو به شمار می آید .

این خودروی جدید را در کلاس کامپکت ها قرار داده اند ولی با این وجود این خودرو را بسیار بزرگ طراحی کرده اند .

بعد از بررسی ابعاد و اندازه این خودرو باید بگوییم که برابر است با :

طول آن به ۴ مترو ۶۳ سانتی‌متر و عرضش به یک متر و ۸۱ متر می‌رسد. فاصله ۲متر و ۷۱ سانتی‌متری بین محور عقب و جلو خودرو نیز در این کلاس پیشرو است.

تحول کامپکت‌های رنو با مگان ۲۰۱۷

فضای محفظه بار در این خودرو حدود ۵۵۰ لیتراست. در این خودرو مسافران و سرنشینان عقب ۳۷ میلی‌متر فضای پای بیشتری نسبت به مدل ۵ در این نسخه دارند.

کمپانی رنو اعلام کرده این خودروها از همان مواد باکیفیتی است که در مدل‌های بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی تجهیزات، دریچه‌ها و بخشی از فضای داخلی در تریم نرم ساتنی محصور شده‌اند.

با توجه به شرایط و تقاضای بازار سدان‌های جدید مگان با طیف وسیعی از سامانه‌های کمکی رانندگی ارائه خواهد شد که شامل سامانه کنترل کروز، ترمزهای هوشمند در مواقع اضطراری، سامانه هشدار دهنده امنیتی، سامانه هشدار دهنده و نگه‌رانده بین خطوط، سیستم هشدار دهنده فاصله امنیتی و بسیاری از هشداردهنده‌های دیگر می‌شود.

مگان سدان درست مانند نمونهٔ هاچبک و استیشن، با دو موتور بنزینی و سه نمونهٔ دیزل عرضه می‌شود. موتورهای بنزینی شامل یک واحد ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی با ۱۱۵ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور و یک نمونهٔ ۱٫۲ لیتری توربوشارژ می‌شود .در کنار موتورهای بنزینی یک موتور توربودیزل ۱٫۵ لیتری با دو سطح قدرت وجود دارد .

بسته به نوع موتور گیربکس ۵ و   ۶ سرعتهٔ دستی، یک نمونهٔ CVT،  ۶ و  ۷ سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه قابل سفارش است.

جدیدترین سدان‌های رنو مگان در کارخانه ترکیه رنو ئ در کنار “کلیو” و استیشن این مدال ساخته می‌شوند. رنو مدل جدیدش را در ۳۰ کشور جهان مانند استرالیا، بحرین، کرواسی، جمهوری چک، مصر، استونی، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، کویت، ترکیه و… ارائه خواهد کرد.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید